Szukasz sposobu na redukcję kosztów w firmie?

na zmniejszenie kosztów. Czy takie usługi faktycznie są opłacalne dla przedsiębiorcy? Wirtualne biuro wiąże się przede wszystkim ze zmniejszeniem nakładów ponoszonych na wynajem miejsca przeznaczonego na siedzibę firmy

Szukasz sposobu na redukcję kosztów w firmie?

Korzyści płynące z posiadania biura w Internecie

Głównymi zaletami, które płyną z możliwości posiadania wirtualnego biura, są przede wszystkim anonimowość i szansa na zmniejszenie kosztów. Czy takie usługi faktycznie są opłacalne dla przedsiębiorcy? Wirtualne biuro wiąże się przede wszystkim ze zmniejszeniem nakładów ponoszonych na wynajem miejsca przeznaczonego na siedzibę firmy. Zwłaszcza w przypadku dużych firm, które potrzebują wielu pomieszczeń biurowych, może okazać się to bardzo korzystne. Dodatkowo, zatrudniając specjalistów przez Internet możemy znacznie zmniejszyć koszty, które wiązałyby się z zatrudnieniem pełnoetatowych pracowników, na przykład w dziale administracyjnym naszej firmy. Takie wirtualne biuro jest więc ciekawą alternatywą dla przedsiębiorców poszukujących oszczędności.


Wirtualne biura - historia

Pomysł stworzenia wirtualnego biura pojawił się już w 1994 r. Osobą, która chciała ułatwić funkcjonowanie podmiotów gospodarczych i wpadła na pomysł stworzenia takiego miejsca był Ralph Gregory. Przeprowadził on obserwacje, z których wynikało, że szerokie grono przedsiębiorców nie potrzebuje prowadzenia własnego biura i chce zaoszczędzić koszty. Idea wirtualnego biura zyskała na wartości i już w 1995 roku pojawili się pierwsi klienci. Firma założona przez Ralpha Gregory funkcjonuje do dziś i cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wirtualne_biuro


Fakt z Wiki - instrukcja kancelaryjna

Instrukcja kancelaryjna ? zbiór zasad i przepisów ustalających sposób postępowania z dokumentem, który wpływa do urzędu lub jednostki organizacyjnej przedsiębiorstwa (procedura obiegu dokumentu w administracji publicznej).

Normatyw ten określa przede wszystkim system kancelaryjny obowiązujący dla danego urzędu czy przedsiębiorstwa obieg dokumentów (pism), sposób rejestracji spraw, sposób załatwiania spraw, postępowanie z dokumentacją spraw zakończonych (ich archiwizacją). Instrukcja kancelaryjna określa też wzory formularzy i stempli używanych w danej jednostce organizacyjnej.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Instrukcja_kancelaryjna