Rehabilitacja: przebieg, leczenie i powrót do zdrowia

zdrowia i urazach.RehabilitacjaPoważny uraz wcale nie musi się wiązać z utratą zdrowia na stałe. Dobrze przeprowadzony proces leczenia i rehabilitacji zagwarantuje nam bezproblemowy powrót do pełnej sprawności. Po pierws

Rehabilitacja: przebieg, leczenie i powrót do zdrowia Po złamaniu zdarza się, że potrzebujemy odpowiedniego sprzętu, aby powrócić do stanu sprzed urazu. Trzeba znaleźć i zrobić odpowiednie zakupy. Kilka zdań o powrocie do zdrowia i urazach.

Rehabilitacja

Poważny uraz wcale nie musi się wiązać z utratą zdrowia na stałe. Dobrze przeprowadzony proces leczenia i rehabilitacji zagwarantuje nam bezproblemowy powrót do pełnej sprawności. Po pierwsze trzeba poczekać, aż nasze złamanie, czy inny uraz się wyleczy. Po tym czasie można przejść powoli do rehabilitacji, która może przybierać różne formy, zależnie od stopnia skomplikowania urazu.

Rehabilitacja to pojecie dość szerokie, a zabiegi wykonywane w ramach niej, przybierają różne formy. Powolne poruszanie złamaną kończyną to najprostsza metoda rehabilitacji i czasami faktycznie wystarcza, jednak przy bardziej skomplikowanych urazach możemy potrzebować czegoś więcej. Wirówki wodne, taping, ćwiczenia z taśmą rehabilitacyjną czy nawet masaże lecznicze. Te wszystkie zabiegi wykonane przez profesjonalnego fizjoterapeutę przyspieszą i ułatwią dobrego do pełnego zdrowia.


O historii fizjoterapii w Wikipedia

W czasach nowożytnych w XIX w. nastąpił szybki rozwój tzw. gimnastyki leczniczej, od której wywodzi się pojęcie fizjoterapii (pojęcie rehabilitacji wprowadzono dopiero na początku XX w.). Od lat 40. XX w. obserwuje się dynamiczny rozwój metod fizjoterapeutycznych (terapia manualna, NDT-Bobath, Vojta, PNF, CIM, łańcuchy mięśniowe GDS i inne), a rozwój techniczny umożliwia powstawanie nowych techniki fizykoterapii (np. terapia falą uderzeniową) i jej wspieranie np. robotami rehabilitacyjnymi. Powstaje coraz więcej badań naukowych w tym obszarze, czyniąc fizjoterapię samodzielną dziedziną nauki. Ze względu na rosnącą złożoność oddziaływań oraz potrzebę węższej specjalizacji coraz częściej postuluje się wyodrębnienie fizjoterapii neurologicznej, fizjoterapii pediatrycznej, fizjoterapii geriatrycznej oraz fizjoterapii sportowej.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fizjoterapia


Problemy z kolanem

Kolano, a raczej staw kolanowy jest jednym z najbardziej problematycznych stawów w naszym ciele, ustępuje mu chyba jedynie kompleks stawów barkowych. Staw kolanowy, ze względu na swoją konstrukcję jest dość wrażliwy na uszkodzenia, a z racji, że mamy rzepkę kolanową jest urazy są bolesne i bardzo trudne do wyleczenia.

Przesunięcie rzepki w kolanie potrafi wywołać niesamowity wręcz ból, który połączony ze zbierającą się w kolanie wodą na skutek doznanego urazu, daje ogólnie mało przyjemne odczucia. Wyciąganie wody z kolana nie należy do przyjemnych zabiegów, a niestety woda potrafi się zebrać nawet na skutek niewielkiego stłuczenia, które nie miałoby żadnych dalszych konsekwencji.