Rehabilitacja i sprzęt medyczny

wrocie do zdrowia i problemach zdrowotnych.Coś o fizjoterapii. Encyklopedia internetowaFizjoterapia (ang. physical therapy, physiotherapy, PT) jest pojęciem nierozerwalnie związanym z "rehabilitacją medyczną". Przez fizjotera

Rehabilitacja i sprzęt medyczny Po urazie niestety zdarza się, że potrzebujemy odpowiedniego sprzętu, aby wrócić do stanu sprzed urazu. Trzeba znaleźć i kupić odpowiednie rzeczy. Trochę zdań o powrocie do zdrowia i problemach zdrowotnych.

CoÅ› o fizjoterapii. Encyklopedia internetowa

Fizjoterapia (ang. physical therapy, physiotherapy, PT) jest pojęciem nierozerwalnie związanym z "rehabilitacją medyczną". Przez fizjoterapię rozumie się zespół metod leczniczych wykorzystujących zjawisko reaktywności organizmu na bodźce. Specjalistami z zakresu stosowania fizjoterapii są fizjoterapeuci.

Rozróżnia się następujące działy fizjoterapii:

balneoterapiÄ™
klimatoterapiÄ™
hydroterapiÄ™
kinezyterapiÄ™
terapiÄ™ manualnÄ…
masaż leczniczy
ergoterapiÄ™
fizykoterapiÄ™.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fizjoterapia


Rehabilitacja to ciężki kawałek chleba

Rehabilitacja po urazie nigdy nie jest sprawą przyjemną, złamana kończyna będzie stawiać opór, może boleć i wydawać się ociężała podczas ćwiczeń. Początkowe etapy powrotu do zdrowia wymagają dużo cierpliwości, ale z pomocą dobrego sprzętu i rehabilitanta wszystko jest możliwe.

Proste złamania zazwyczaj wymagają dużo mniej pracy od pacjenta i od samego rehabilitanta, jednak sprawa się komplikacje przy urazach wielonarządowych, gdzie pacjent jest leżący lub ledwo chodzi. Tutaj bardzo pomocny jest wszelki sprzęt medyczny i rehabilitacyjny, który powinien się znajdować na wyposażeniu szpitala. Czasami pojawia się tez potrzeba zakupienia jakiegoś sprzętu przez pacjenta do ćwiczeń w domu.


O fizjoterapeucie w Wiki

Fizjoterapeuta ? samodzielny zawód medyczny, absolwent 4-letnich podyplomowych studiów specjalizacyjnych (specjalista fizjoterapii), studiów magisterskich lub licencjackich o kierunku rehabilitacja ruchowa lub fizjoterapia (różnice w kompetencjach); dawniej również można było uzyskać niższy tytuł zawodowy technik fizjoterapii, specjalista w zakresie stosowania metod fizjoterapii. Część fizjoterapeutów posiada również dodatkowo stopnie naukowe(doktor, doktor habilitowany) lub tytuł naukowy (profesor).

Dobiera i przeprowadza badania diagnostyczne i funkcjonalne dla potrzeb tworzenia, weryfikacji i modyfikacji programu fizjoterapii w różnych obszarach medycyny w tym także w rehabilitacji medycznej (usprawnianiu) osób z różnymi chorobami i zaburzeniami funkcjonalnymi; stosując metody kinezyterapeutyczne i fizykoterapeutyczne planuje i realizuje proces fizjoterapii w różnych obszarach medycyny bądź rehabilitacji medycznej zgodnie z potrzebami pacjenta; przygotowuje, weryfikuje, modyfikuje i realizuje program fizjoterapii osób z różnymi dysfunkcjami.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fizjoterapeuta