Porady na temat sprzątania

Nie zajmie to wiele czasu. Co jeśli do posprzątania jest większa powierzchnia? Co jeśli musimy posprzątać cały dom o powierzchni ponad stu metrów? Wtedy na takie sprzątanie trzeba przeznaczyć wiele godzin. W tym miejscu należy

Porady na temat sprzątania

Czy opłaca się sprzątać samemu?

Jeśli mowa o posprzątaniu własnego pokoju o powierzchni kilku metrów kwadratowych to oczywiście nie ma o czym mówić - warto sprzątnąć samemu. Nie zajmie to wiele czasu.

Co jeśli do posprzątania jest większa powierzchnia? Co jeśli musimy posprzątać cały dom o powierzchni ponad stu metrów? Wtedy na takie sprzątanie trzeba przeznaczyć wiele godzin. W tym miejscu należy zadać sobie jedno podstawowe pytanie - ile warta jest godzina mojej pracy?

Jeśli w ciągu godziny konstruktywnej pracy zawodowej zarabiasz znacznie więcej niż wynosi godzinowa stawka firm lub osób zajmujących się sprzątaniem to nie warto tracić swojego cennego czasu. No chyba, że ktoś bardzo lubi sprzątać jest to forma relaksu w wolnym czasie. Wtedy to spoko, ma sens.

W sytuacji kiedy zarabiamy mniejszą stawkę godzinową niż kosztuje sprzątanie - warto sprzątać samemu. Po prostu to się opłaca.


Polerowanie żaluzji

Żaluzje okienne czyszczone są zwykle podczas mycia okien, jednak w okresie zimowym żaluzje wewnętrzne mogą być czyszczone niezależnie od pogody panującej na dworze. Dzięki wyczyszczeniu żaluzji i przetarciu szyby wewnętrznej w domowym pomieszczeniu może od razu zrobić się nieco jaśniej i przyjemniej. Trzeba przecież mieć na uwadze fakt, że zwłaszcza w tych domach, w których używa się centralnego ogrzewania węglowego, na żaluzjach może osadzać się kurz i pył. Dlatego podczas mycia żaluzji na pierwszym miejscu trzeba będzie je wyczyścić, a następnie wypolerować. W tym celu będzie można wykorzystywać różne środki do czyszczenia żaluzji dostępne w sklepach. Należą do nich na przykład popularne środki do ścierania kurzy.


Tego nie wiedziałeś

Muszla klozetowa ? element wyposażenia ubikacji, umożliwiający wypróżnianie się lub oddawanie moczu w pozycji siedzącej, bądź stojącej.

Tradycyjnie wykonana jest z porcelitu lub z innego rodzaju ceramiki. Spotyka się także miski z tworzywa sztucznego czy stali nierdzewnej. Może występować jako samodzielny element wyposażenia łazienki jak również wchodzić w skład tzw. kompaktu WC.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Muszla_klozetowa