Suplementy przed treningiem - Wikipedia
Suplementy stosowane przed treningiem to preparaty przeznaczone głównie dla sportowców oraz osób aktywnych fizycznie. Ich zadaniem jest zwiększenie wydolności organizmu w trakcie wysiłku. Mają za zadanie wywoływać efekt pobudzenia organizmu, zwiększenia jego koncentracji oraz zwiększenia intensywności ćwiczeń. Dobór suplementów przedtreningowych powinien być uzależniony od rodzaju treningu, stosowanej diety oraz od indywidualnych potrzeb organizmu. Najczęściej zaliczamy do nich:
Aminokwasy rozgałęzione (BCAA) ? przyśpieszają regenerację mięśni i przyrost masy mięśniowej
Beta?alaninę ? obniża zmęczenie mięśniowe i zapobiega zakwaszaniu mięśni
Kreatynę ? stosowana przed treningiem zwiększa wytrzymałość i dodaje energii do ćwiczeń
Odżywki białkowe ? dostarczają niezbędnych protein do budowy mięśni
Odżywki węglowodanowo?białkowe ? wpływają na efektywność treningów, dostarczają energii oraz chronią mięśnie przed degradacją
Preparaty z kofeiną ? zwiększają siłę, szybkość i koncentrację
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Suplement_(kulturystyka)
Przyjmowanie białek przez sportowców
Przyjmowanie białek przez sportowców, zwłaszcza przez tych początkujących, stanowi bardzo ważne uzupełnienie stosowanej przez nich diety. Białka są bogate w aminokwasy i pomagają w nabywaniu masy mięśniowej. Sprawiają, że sportowcy są w stanie odbywać bardzo wymagające treningi i zwiększać swoją ogólną wytrzymałość na zwiększony wysiłek fizyczny.
Dlatego wydaje się, że przyjmowanie białek przez sportowców jest bardzo rozsądnym rozwiązaniem chociaż powinni oni uważać na to, żeby nie przedawkować przyjmowanych przez siebie suplementów białkowych. Ich ilość można dostosowywać do tego, jak ciężkiemu treningowi aktualnie poddawany jest sportowiec. Natomiast zawsze powinien on sięgać po wysokobiałkowe produkty spożywcze.
Wikipedia o kulturystyce
Kulturystyka ? amatorska lub zawodowa dyscyplina sportu. Polega na kształtowaniu sylwetki ciała poprzez hipertrofię mięśni szkieletowych w wyniku ćwiczeń fizycznych wykonywanych z obciążeniem; z jednoczesnym maksymalnie możliwym zredukowaniem tkanki tłuszczowej podskórnej w celu lepszego uwidocznienia mięśni.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kulturystyka