O podejmowaniu decyzji związanej z wzięciem kredytu

pytanie nie jest prosta, ponieważ klienci zasięgający finansowej porady kierują się różnymi czynnikami. Jednak głównie rady doradców finansowych są popularne ze względu na to, że właściwie każda osoba zorientowana

O podejmowaniu decyzji związanej z wzięciem kredytu

Nieoceniona pomoc doradcy kredytowego

Można zadać sobie pytanie, dlaczego wiele osób sięga po poradę w kwestii dobrania najlepszej oferty kredytowej. Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, ponieważ klienci zasięgający finansowej porady kierują się różnymi czynnikami. Jednak głównie rady doradców finansowych są popularne ze względu na to, że właściwie każda osoba zorientowana w ofertach bankowych może łatwo dobrać korzystną opcję kredytu. Dotyczy to zwłaszcza dużych kwot kredytu, kiedy zaciągane zobowiązanie finansowe to zwykle kwestia wielu lat i klienci chcą być pewni, że wybrali w sposób korzystny i zadłużenie nie doprowadzi ich do ruiny finansowej, jak to może być często, gdy kredyt jest zaciągany w instytucji para bankowej.


Czy usługi doradcy kredytowego są drogie?

Wiele osób zastanawiających się nad zaciągnięciem kredytu zastanawia się, czy warto skorzystać z usług doradcy kredytowego. Niejednokrotnie głównym kryterium decyzyjnym w tej sprawie jest cena takiej usługi. Co prawda, taka porada jest udzielana zwykle w przypadku kredytów opiewających na wysokie kwoty, to znaczy na przykład kredytów mieszkaniowych czy kredytów na zakup działki budowlanej. W przypadkach zadłużenia sięgającego kilku tysięcy mało kto decyduje się na taką poradę, ponieważ wiążące się z takim kredytem niebezpieczeństwo jest o wiele mniejsze. Z drugiej strony cena usług w zakresie doradztwa kredytowego jest uzależniona również od kwoty kredytu.


Kredyt hipoteczny - definicja

Kredyt hipoteczny ? długoterminowy kredyt bankowy, którego zabezpieczeniem jest hipoteka1 ustanowiona na rzecz banku kredytującego na prawie użytkowania wieczystego lub prawie własności nieruchomości położonej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Kredyt hipoteczny jest najczęściej udzielany na sfinansowanie zakupu nieruchomości lub inwestycji budowlanej (nazywany jest wówczas budowlano-hipotecznym).

Podstawowym zabezpieczeniem kredytu hipotecznego jest hipoteka, ale nie jedynym. Kredytobiorca ręczy swoim majątkiem obecnym i przyszłym oraz swoimi dochodami obecnymi i przyszłymi. Górną granicą ewentualnych roszczeń banku jest wartość hipoteki. W przypadku kredytów waloryzowanych kursem waluty (kredytów walutowych zgodnie z prawem w Polsce nie ma) górna wartość hipoteki może zmieniać się.

Tymczasowymi formami zabezpieczenia (do czasu ustanowienia hipoteki) zazwyczaj są: ubezpieczenie kredytu, poręczenie, weksel, blokada środków na rachunku (np. lokaty) oraz poręczenie osoby trzeciej, posiadającej zdolność kredytową.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kredyt_hipoteczny