O odzieży medycznej i kosmetycznej

alonów piękności. Począwszy od gabinetu manikiurzystek a skończywszy na spa w takich miejscach bardzo często również przydatne są sprzęty medyczne. Pozwalają one nie tylko na przeprowadzenie odpowiednio wyspecjalizowany

O odzieży medycznej i kosmetycznej

Medyczne zaopatrzenie w kosmetologii

Firmy świadczące usługi z zakresu zaopatrzenia medycznego coraz częściej poszerzają swoją działalność o obsługę przeróżnych salonów piękności. Począwszy od gabinetu manikiurzystek a skończywszy na spa w takich miejscach bardzo często również przydatne są sprzęty medyczne. Pozwalają one nie tylko na przeprowadzenie odpowiednio wyspecjalizowanych zabiegów kosmetycznych takich, jak na przykład zabiegi laserowe, ale także pozwalają klientom na odprężenie się i prawdziwy odpoczynek. Wiele osób udaje się do gabinetów kosmetycznych nie w celu przeprowadzenia znaczącej zmiany w wyglądzie, a właśnie po to, aby prawdziwie odpocząć. Dlatego też inwestycja w profesjonalne wyposażenie gabinetów kosmetycznych jest bardzo ważna.


sterylność

Jałowość

Jałowość (sterylność) to nieobecność w danym materiale zdolnych do życia drobnoustrojów w ich formach wegetatywnych jak i przetrwalnikowych. Materiał jałowy nie może zawierać bakterii ani ich przetrwalników, grzybów ani ich zarodników, pierwotniaków ani wirusów. Jałowość osiąga się poprzez proces sterylizacji.

Nawet najlepiej przeprowadzona sterylizacja nigdy nie zapewnia całkowitej jałowości sterylizowanego materiału. Dlatego w praktyce za jałowy uznaje się materiał, w którym prawdopodobieństwo przeżycia jednej komórki mikroorganizmu jest równe lub mniejsze od 10-6. Prawdopodobieństwo to określa wartość SAL (Sterility Assurance Level). Jest to parametr ilościowo określający jakość wyjaławiania i musi być wyznaczany dla każdej nowej metody sterylizacji.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ja%C5%82owo%C5%9B%C4%87


narzędzie, przyrząd, aparat, sprzęt, materiał lub inny artykuł

Wyrób medyczny

Wyrób medyczny ? narzędzie, przyrząd, aparat, sprzęt, materiał lub inny artykuł, stosowany samodzielnie lub w połączeniu, włączając oprogramowanie niezbędne do właściwego stosowania wyrobu, przeznaczone przez wytwórcę do stosowania u ludzi w celu:

diagnozowania, zapobiegania, monitorowania, leczenia lub łagodzenia przebiegu chorób,
diagnozowania, monitorowania, leczenia, łagodzenia lub kompensowania urazów lub upośledzeń,
badania, zastępowania lub modyfikowania budowy anatomicznej lub prowadzenia procesu fizjologicznego,
regulacji poczęć

i jednocześnie, który nie osiąga swojego zasadniczego zamierzonego działania w ciele lub na ciele ludzkim środkami farmakologicznymi, immunologicznymi lub metabolicznymi, lecz którego działanie może być przez nie wspomagane.

Do obrotu i do używania mogą być wprowadzane jedynie wyroby medyczne oznakowane znakiem CE.

Badania kliniczne wyrobów medycznych służą ocenie nowych wyrobów medycznych przed właściwą rejestracją i oznakowaniem znakiem CE.

W Polsce producentów wyrobów medycznych zrzesza Ogólnopolska Izba Gospodarcza Wyrobów Medycznych Polmed1.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyr%C3%B3b_medyczny