Wybór domu opieki
Czasami trzeba kogoś z rodziny umieścić w ośrodku z całodobową opieką, jednak jak taki ośrodek wybrać? Przede wszystkim ważne jest, aby ta osoba chciała tam przebywać więc najważniejszym czynnikiem może być wybór właśnie głównego interesanta. Ciężko bowiem będzie, aby senior dobrze czuł się w miejscu w którym mu się nie podoba. Kolejna ważną sprawą jest odległość od naszego miejsca zamieszkania, bowiem będzie to determinowało częstość naszych odwiedzin,a powinny być one jak najczęstsze.
Opieka medyczna i pielęgniarska oraz ogólne wrażenie personelu jest ważne, aby zapewnić potrzebującemu odpowiednią opiekę medyczną oraz dobry stan zdrowia i samopoczucia. Personel powinien być miły i cierpliwy, więc jeżeli tylko coś zwróci naszą uwagę, powinniśmy porozmawiać z dyrektorem i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Wikipedia, hasło: Pielęgniarka
Pielęgniarka (w odniesieniu do mężczyzn stosuje się formę pielęgniarz) ? samodzielny, medyczny zawód z grupy specjalistów do spraw zdrowia. Sprawuje opiekę medyczną nad pacjentem (m.in. pielęgnacja pacjenta, podawanie leków, wykonywanie zastrzyków, wlewów dożylnych), asystuje lekarzowi w czasie zabiegów, operacji, wykonuje samodzielne działania w zakresie diagnostyki, leczenia i rehabilitacji medycznej, a także wykonuje zlecenia lekarskie. W przypadku, gdy pielęgniarka uzna zlecenie za błędne zobowiązana jest odmówić jego wykonania. Zajmuje się także szeroko rozumianą edukacją zdrowotną i promocją zdrowia.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pielęgniarka
Definicja rehabilitacji
Rehabilitacja medyczna ? kompleksowe i zespołowe działanie na rzecz osoby niepełnosprawnej fizycznie lub psychicznie (lub z deficytem w ww. obszarach), które ma na celu przywrócenie tej osobie pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia sprawności fizycznej lub psychicznej, a także zdolności do pracy oraz do brania czynnego udziału w życiu społecznym.
Rehabilitacja jest integralną częścią procesu terapeutycznego, na równi z innymi metodami leczenia, współdecydującą o jego ostatecznej efektywności. Ze względu na zróżnicowanie oddziaływań rehabilitacja (szczególnie rehabilitacja neurologiczna ? neurorehabilitacja) jest często prowadzona przez interdyscyplinarny zespół terapeutyczny składający się z lekarzy różnych specjalności, fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, pielęgniarek, logopedów, psychologów, muzykoterapeutów itp.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rehabilitacja_medyczna