Metody leczenia i statystyki zachorowań na SM

ornościowych mózgu (mikroglej) w której dochodzi do uszkodzenia otoczki mielinowej wokół wypustek komórek nerwowych, co powoduje niemożność prawidłowego przekazywania impulsów wzdłuż dróg nerwowych w mózgowiu i rdzeniu kręgowym. O

Metody leczenia i statystyki zachorowań na SM

Stwardnienie_rozsiane i kilka faktów z Wikipedii

W ogólnym rozumieniu SM jest chorobą dotyczącą komórek nerwowych (neuronów), glejowych (oligodendrocyty), komórek odpornościowych mózgu (mikroglej) w której dochodzi do uszkodzenia otoczki mielinowej wokół wypustek komórek nerwowych, co powoduje niemożność prawidłowego przekazywania impulsów wzdłuż dróg nerwowych w mózgowiu i rdzeniu kręgowym. Określenie ?rozsiane? odzwierciedla rozrzucenie procesu patologicznego w różne miejsca układu nerwowego, jak również odstęp zmian w czasie.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stwardnienie_rozsiane


Prywatne ośrodki leczenia stwardnienia rozsianego

W Polsce jest wiele ośrodków, które specjalizują się w leczeniu i diagnozowaniu stwardnienia rozsianego. Są to nowoczesne szpitale, często prywatne, które pomagają setkom ludzi z tą straszną chorobą.

W centrach terapii SM można wykonać serwie badań mających na celu postawienie pewnej diagnozy oraz doboru odpowiedniego leczenia dla danego pacjenta. Jest to o tyle ważne, ponieważ nie każdy pacjent reaguje tak samo na podany lek. Z pewnością w takim miejscu łatwiej o dobrą opiekę przy stwardnieniu rozsianym niż w zwykłym szpitalu.


Krótka charakteryzacja SM

Stwardnienie rozsiane to choroba, co do której lekarze nie są pewni jak ją zaklasyfikować oraz jak ją poprawnie leczyć. Istnieje wiele teorii o genezie i podłożu tej choroby, jedną z nich są wskazywane przez wielu lekarzy niedobory witaminy D w dzieciństwie, inni lekarze wskazują na charakter autoimmunologiczny choroby.

SM to choroba nieuleczalna, można jedynie spowolnić jej postęp poprzez terapie farmakologiczne, które również nie są obojętne dla zdrowia pacjenta. Eksperymentuje się też z nowymi typami leków, jednak na przełom w tej dziedzinie trzeba będzie jeszcze poczekać.