Małe dzieci i niemowlęta, czego potrzebują

ny, używany niegdyś becik miał kształt długiego prostokąta. Dziecko kładło się na jednej połówce, druga służyła za przykrycie. Całość związywało się troczkami przyszytymi do boków. Część przy główce niemo

Małe dzieci i niemowlęta, czego potrzebują

Rożek- do czego służy? Odpowiedź z Wikipedii

Becik ? rodzaj okrycia wypełnionego puchem, ociepliną lub cienką gąbką, którym przykrywa i otula się niemowlę. Klasyczny, używany niegdyś becik miał kształt długiego prostokąta. Dziecko kładło się na jednej połówce, druga służyła za przykrycie. Całość związywało się troczkami przyszytymi do boków. Część przy główce niemowlęcia często była obszyta falbanką.

Współcześnie becikiem nazywany jest też tzw. rożek, otulacz ? kawałek kwadratowego lub trójkątnego, niekiedy usztywnianego kocyka, w który owija się niemowlę. Może służyć jako kocyk lub mata do zabawy. Ułatwia trzymanie dziecka. Przydatny podczas podróży - zabezpiecza przed chłodem i przewianiem. Zapewnia bezpieczeństwo maluchowi zaraz po narodzinach - czuje się w nim, jak w łonie matki, zwinięte, skulone.

Źródło:


Karmienie niemowlÄ…t w wyznaczonych do tego miejscach

Zarówno dla matek, jak i dla samych niemowląt bardzo ważne jest, aby mogły być karmione w dobrych warunkach. Oczywiście najwygodniej jest karmić dziecko w warunkach domowych, bo wówczas matka może czuć się zupełnie swobodnie. Zupełnie normalną sytuacją jest również fakt, że matki karmią swoje dzieci w szpitalu.

Niedługo po narodzinach dziecka są nawet uczone tego, w jaki sposób najlepiej karmić niemowlę. Problemy mogą zacząć się wówczas, gdy matka wychodzi z dzieckiem na spacer. Jednak trzeba stwierdzić, że we współczesnych miastach wydzielanych jest bardzo wiele ustronnych i spokojnych miejsc dla matek karmiących, w których mogą one spokojnie nakarmić swoje dziecko. Dzięki temu zarówno one, jak i osoby postronne mogą czuć się zupełnie komfortowo.


Wikipedia i zastosowanie fotelika samochodowego

Fotelik samochodowy chroni dziecko będące pasażerem samochodu przed skutkami zderzenia lub gwałtownego hamowania.

Poprzez ścisłe związanie ciała dziecka z konstrukcją samochodu pozwala na zminimalizowanie działającego na nie przyspieszenia i, co za tym idzie, sił działających na ciało dziecka. Pozwala także na rozłożenie tych sił na jak największej powierzchni najsilniejszych części ciała. Jest podstawowym środkiem bezpieczeństwa biernego dzieci stosowanym w samochodach.

Fotelik samochodowy dla dzieci możemy zamocować na trzy sposoby:

FWF - przodem do kierunku jazdy
RWF - tyłem do kierunku jazdy
bokiem do kierunku jazdy (gondole samochodowe)

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotelik_samochodowy