Artykuł o maszynach budowlanych

k i osób przechodzących obok takiego placu budowy. Dlatego budowlańcy zakładają różne kaski i ochraniacze, a pobliscy mieszkańcy nie są puszczani w pobliże placu budowy. Oprócz tego zabezpieczane są same maszyny budowlane. Muszą o

Artykuł o maszynach budowlanych

Zabezpieczenie budowlańców

Każdy plac budowy musi być bardzo dobrze zabezpieczony. Dzieje się tak dlatego, że trzeba dbać o bezpieczeństwo zarówno osób pracujących na placu budowy, jak i osób przechodzących obok takiego placu budowy. Dlatego budowlańcy zakładają różne kaski i ochraniacze, a pobliscy mieszkańcy nie są puszczani w pobliże placu budowy. Oprócz tego zabezpieczane są same maszyny budowlane. Muszą one być chronione przez zalaniem czy przed działaniem zbyt silnych promieni słonecznych. Poza tym odpowiednio zabezpieczane są prace naprawcze przeprowadzane przy maszynach budowlanych. Trzeba przecież pamiętać, że każda maszyna budowlana może ulegać awarii, dlatego na placu budowy znajdują się różne części do maszyn budowlanych. Muszą być one chronione przed ewentualną kradzieżą.


Gdy sprzęt niszczeje

Każdy sprzęt wcześniej, czy później podlega zużyciu lub zniszczeniu, pod względem czy to poszczególnych części, czy całych układów. To samo dotyczy oczywiście maszyn budowlanych, które jako ciężki sprzęt należy odpowiednio eksploatować i odpowiednio nimi operować. W przypadku awarii tego typu sprzęt należy koniecznie przekazać do serwisu, który zajmie się wymianą poszczególnych elementów i zregeneruje daną maszynę. Taki serwis powinien oferować kompleksowe remonty maszyn, zarówno w formie stacjonarnej, jak i mobilnej (z dojazdem do klienta), zwłaszcza w przypadku awarii niespodziewanych, które wymagają ekspresowej interwencji.


Spycharka gąsienicowa

Spycharka gąsienicowa ? ciągnik gąsienicowy, zaliczany do grupy maszyn do robót ziemnych. Maszyna ta przeznaczona jest do wykonywania prac ziemnych w budownictwie ogólnym lub przemysłowym, górnictwie odkrywkowym i skalnym, energetyce (hałdowanie węgla kamiennego w elektrociepłowniach), leśnictwie, w sektorze komunalnym (składowiska odpadów), portach oraz kolejowych terminalach przeładunkowych.

Wykorzystywana głównie do odspajania gruntu, wykonywania wykopów, przemieszczania urobku na bliskie odległości, zagęszczania podłoża, niwelacji i profilowania terenu oraz innych prac przy użyciu lemiesza, zrywaka, zaczepu i innych specjalistycznych osprzętów.

Standardowa wersja tej maszyny przystosowana jest do pracy w klimacie umiarkowanym. Może być ona również dostosowana do eksploatacji przy temperaturach powietrza od -50 °C do +50 °C1.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Spycharka